Siin see on

Pean tunnistama, et ma pole väga agar kirjutaja olnud. Ja viimase postituse Põlva Kaubamaja moeshowst lubasin ka teha kui ametlikud pildid on saabunud. Seni pole seda juhtunud, kuid siiski tahaks enne jaanipäeva sellest kirjutada. Muidu läheb sootuks meelest!
Kui ma tavaliselt olen Põlva kaubamaja moeshowga algust teinud paar kuud enne üritust, siis seekord nii ei läinud. Pakkumine tehti mulle kuu aega ennem. Kui tundub, et seda on maa ja ilm, siis võib-olla mõne muu töö jaoks, selleks ürituseks on palju teha ning suurema osa ajast olen hõivatud oma igapäeva tööga + muidugi ka perega. Mõtlesin lausa paar päeva, kas seekord jõuan teha.
Aga nagu juba teada minu paari päeva mõtlemise vilju, siis show sai tehtud ja väga edukalt!

See konkreetne üritus nõuab palju läbi mõtlemist ja ütlen ausalt - ka tutvusi, kuna kõik modellid, jumestajad, juuksurid, helitehnikud on mulle isiklikult tuttavad ning alati tullakse rõõmsalt hea meelega ühte lahedat päeva veetma. Muidugi need tutvused on tulnud väikse linna võluga ning muidugi sellega, et seda showd oled teinud juba 6. aastat. Iga kord olen üritanud midagi teistmoodi teha - nii korraldusliku kui sisu poole pealt.

Korralduslikult tuleb esimese asjana kõik asjaosalised leida ja ajad klappima saada. Seekord tulid mulle appi sõbrannad Tartust ja hea sõbranna Tallinnast koos oma elukaaslasega. Meesmodelle oligi seekord teadlikult vähem, kuid suure vaevaga otsitud! Põlvas on väga raske mehi lavale saada, kuid õnneks tulid mulle appi kaks abiturienti, kes said modellitööga väga hästi hakkama.
Lisaks tulid riideid näitama minu armsad Serviti tantsutüdrukud - kes praegune, kes varajasem. Alati kaunid jumestaja Grete Lill ja juuksur Lilian Seeme, andsid kiire "jah" sõna samuti.

Kui enam vähem olid osalejad teada, hakkasin mõtlema show ülesehitust. Tänu tööotsadele "Moekuulutajal" Tartu kaubamajas, olen saanud palju häid ideid, kuidas show oleks paremini vaadatav publikule ning kuidas endal oleks võimalikult lihtne kogu üritust (ja päeva) hallata.
Seekord tegin kolm erinevat osa ja igas osas oli kaks läbivat teemat. Teemasid oli mul mõeldud esialgu kümne ringis, kuid siis võtsin endale aja ning jalutasin paar nädalat enne tähtsat päeva kaubamajas ringi ja hakkasin vaatama, millist teemat võtta, millist jätta.
Lõpuks kujunes plaan selliseks...
Esimese osa teemad:
1. džungel ja lillemustrid
2. rannariided - põhitooniks valge ja materjal teksa

Teise osa teemad:
1. spordiriided
2. linnariided - triibulises võtmes

Kolmanda osa teemad:
1. roosa/hall
2. julged ja puhtad värvid
(pildid showst all pool)

Kui teemad valitud, suundusin muusika valiku juurde. See on ka üks omaette kunst. Tuleb arvestada, kuidas lugu harmoneeruks laval olevate riietega ning kuidas publikul oleks seda kuulata. Samuti tahaks kasutada muusikat, mida inimesed juba teavad ja samas ka midagi uut. Muusika otsimine, valimine ja kokku sobitamine (üleminekud) võtavad umbes nädalajagu aega.

Kui plaan enamvähem selge, tuleb mõelda milline modell, millises teemas ja millises järjekorras kõnnib. Oeh... See tundub ilmselt nii igav jutt, aga kogu see protsess on mulle nii nauditav. 
 Igatahes kui show sisu pool hakkab juba ilmet võtma, ootan üritust juba täie põnevusega. Martin võib kinnitada, et juba paar nädalat enne käib meil Kiiraga show läbi harjutamine nii peegli ees kui muidu poseerides.

Riiete valimine toimus seekord nädal enne showd, see andis piisavalt mõtlemisainet ja ajalist ruumi muudatusteks. Sõbranna Mari-Liis (modell taustapildil vasakul) oli mulle suureks abiks riiete valimisel ja nii hea oli kelleltki nõu küsida, et kas see sobib või see ei sobi...

Tema pani kokku laste komplektid ja mõningad naiste/meeste omad. Kokku saime 6 tunni jooksul üle neljakümne komplekti ning päeva võis lugeda arvestatuks!

2. juuni hommikul oli erinevaid tundeid - ärevus, põnevus, mõningal määral väsimus.. nagu ikka. Hommikul sain veel mõned muudatused komplektides sisse viia ning üldiselt päeva läbi mõelda.
Ja siis hakkas pihta - esimesed modellide fittingud kella 12 paiku ning siis suunduti juuksuri ja jumestaja osavate käte alla. Selline kiire tempo oli kuni kella 17.30ni, kui hakkas lavaproov. Okei, no mitte päris lavaproov, sest lava asetses vabas õhus, kuid tegime siseruumides muusikaga kogu show kaks korda läbi.
Veel viimased viimistlused meigi ja soenguga... ja voilaa, show võis alata!

I OSA

II OSA

III OSA

DEFILEE

Mul on väga kahju, et mul pole kõikidest komplektidest pilte, kuid väike ülevaade sellegi poolest. Kolmandat osa saate vaadata siin!


Tänu sõnadest pole kunagi küllalt - suur aitäh kõikidele asjaosalistele!
Jumestaja: Grete Lill 
Juuksur: Lilian Seeme

Helitehnik: Janek Tennossaar
Abistilist: Mari-Liis Suits

Modellid: Helen, Laura, Mari-Liis, Carina, Anett, Kristiin, Mirell, Merit M, Tanel, Jakob, Karl-Markus, Merit L, Annette, Priit, Isabella, Hilda, Jakob, Ines, Maialiis, Tauri, Emma 
Blogis olevad pildid: Imre Vätson
Põlva Kaubamaja moeosakonna juhataja: Eda Undrits

Suurtoetajad: Martin ja Kiira
Eelmine
varsti, varsti
Järgmine
1 x 8 = Photoshoot

Lisa kommentaar

Email again: