LEMONADE

Sellel postitusel on 3 vastust

Seda räägivad kõik, et küll see aeg ikka lendab. Mida vanemaks saad, seda kiiremini päevad mööduvad. Varem tundus see lihtsalt jutt, sest ülikooliajal juhtus päris tihti ette neid “niisama” päevi, kus aeg ei liikunud. No ja muidugi raseduse ajal, seda eriti lõppfaasis…

Aga nagu ikka - mida rohkem teed, seda rohkem jõuad! Teen teile kiire ülevaate meie tavalisest nädalast, et saaksite aimu kuidas meie pere toimib.Mul on hea meel, et olen leidnud praeguseks hetkeks sellise töö, mis võimaldab mul ka oma hobidega tegeleda. Neli päeva tööl, kolm vaba - seejuures on need kolm päeva käed-jalad tegemisi täis, seega lõpuks vabasid päevasid ei ole, ega tahakski :) 

Esmaspäevast kolmapäevani olin tööl veterinaar-ja toidulaboris. Õhtud on nagu ikka, peagi kolmeseks saava neiu emana, toimetamisi täis. Lasteaiast korjab Kiira kaasa endale küll nohu ja köha, kuid eks see käib asjaga kaasas. Õhtuti on auru tegemised, rohu panekud ja Vietnami salvi määrimised.  

Kolmapäeva õhtuti käin inglise keele kursustel, et saada just suhtlemisel pisut enesekindlamaks ja julgemaks. Käin seal koos Martini ema Marikaga ning see on täitsa lõbus peaks ütlema. Sealt tuleme tihti ära mõnusa tundega, samuti saab koos midagi toredat teha. 

Neljapäeva hommikul viisin neiu lasteaeda ning mehe saatsin tööle. Vaba päev? Kindlasti mitte. Keetsin kohvi ja panin peale oma lemmiku – Beyonce - “Lemonade” albumi. No ja muidugi sellest naisest ma võiks ka eraldi kirjutada, et mida kõike ta mulle tähendab ja tema muusika, maailmavaade ning stiil mulle andnud on. Kuid seda mõni teine kord.  

Ajasin välja oma hariliku pliiatsi ja hakkasin joonistama. Nimelt 6.novembril on tulemas ühe armsa kolme aastase tüdruku sünnipäev, mille peodekoratsioonid saavad meisterdatud minu poolt. Sellest sünnipäevast ja stiilist teen eraldi postituse. Peo kohast ja teemast olen üpris elevil. Varsti näete! :) Nii ma lõikasin, õmblesin ja joonistasin 3-4 tundi.

 

Kuna näpud said juba tegutseda, tuli anda jalgadele valu. Novembrist alates hakkan käima uuesti korra nädalas Põlvas, Serviti tüdrukutele trenni andmas. Nemad saavad vaheldust ja mina saan tantsida.Tuli tantsuidee ja see tuli kohe realiseerida ning paberile panna. Mitmeks tunniks jätkus tegevust. Kuna meie korter on pisike, siis sünnivad need tantsud küll väikeses ruumis, kuid suuuure peegli ees. Kui tants on õpetatud ja valmis, näitan ka teile!

Minu tantsud sünnivad tavaliselt paberil pisikeste täpikestena

Lõpuks kui Kiira ja Martin koju jõuavad, hakkab see lõputu puslede kokkupanek. Tegelikult on mul hea meel, et mu neiule meeldivad sellised mõttemängud, samuti voolime (või voolib kas Martin või mina, sest Kiira tavaliselt vaatab mis me teeme, lõpuks loobub ning voolime Martiniga kahekesi) ja loeme/vaatame raamatuid. Kiira vaikselt tunneb huvi tähtede vastu ja tema lemmiktäht on A. Tegin talle tähekaardid, mida me talle vahest näitame ja siis peab tema ütlema, mis tähega on tegu. Täishääliku tähed on tal enamjaolt selged, kümneni oskab ka lugeda ja värve teab samuti. Uhke emme! :) 


Õhtul kui mees oli saadetud otsapidi trenni ja laps pandud voodisse, sain kuduma hakata. Varsti valmivad eritellimusena roosa-rohelisega põlvikud, mida tahaks endalegi...

Reede algas suhteliselt samas tempos, mis neljapäev. Sain jälle peo jaoks meisterdada, kududa, õmmelda, joonistada ja tantsida. Ainult selle vahega, et pidin Kiira koju jätma, kuna köha-nohu olid päris karmiks läinud. Siiski saime kõiki neid asju teha koos. Lisaks, et tal põnevam oleks, küpsetasime muffeneid ja terve päev käis taustaks “Maša ja karu”, minu muusika eelistustest polnud sel päeval juttugi. Kuigi peab tõdema, et ka Kiirale meeldib proua Beyonce, aga ega muud moodi ei saagi, kui minuga koos autoga sõites ta ainult seda kuulebki. Õnneks laseb Martin talle rock muusikat ka, seega laseme tal lõpuks ikka ise valida mis talle kõige enam meeldib. Vastutulelikud vanemad, eksole? :)

Õhtul sain veel kokku oma väga hea sõbranna Meritiga, kes oli Tallinnast tulnud külla, Lõuna-Eesti maasid avastama. Kiire speed-date restoranis HotPot ja seejärel suundusime sõpradega lauamänge mängima, mida tegime lausa viis tundi.


Siin on kujutatud meie seltskonna nägemus ühest Eesti poliitikust - mis te arvate, kes see olla võiks?

Olen väga tänulik, et meil on vanaema, kes on alates Kiira poole aastaseks saamisest korra nädalas kas õhtuti hoidnud või lausa enda juurde ööd võtnud. Sel ajal saame Martiniga koos kahekesi aega veeta või siis sõpradega midagi lahedat teha. Tõeline õnnistus!!!! Sest iga vanem teab, et puhkus kasvõi paar tundi nädalas aitab korraks ennast välja lülitada, et siis jälle rõõmuga teha edasi igapäeva toimetusi.

Laupäeval oli plaan Kiira ja Martiniga metsa minna, kuid kuna oli nii suur tuul ja neiul veel köha-nohu, jäi see plaan katki. Selle asemel olime Marikal külas. Igakord kui me oleme seal, tuleb teha ring “Kes aias” - Marika mängib klaveril ja meie perega tantsime. Lisaks istub Kiira klaveri taha, paneb raamatud nootideks ja puidust lilled mikrofonideks ning pidu võib alata!

 

Juhheii! Ja juba jõudsingi pühapäevani. Kiira käis issiga “Lotte unenäomaailmas” vaatamas. Neil kahel on koos nii tore! :)


Pärastlõunal tegime perega videokõne õe Marisega, kes õpib Nottinghami ülikoolis. Seega pikalt pole näinud ja kuskil poolteist kuud läheb veel aega kuna näeme. Üritame ikka iganädalaselt ühe videokõne teha, et hääl ja nägu täitsa meelest ei läheks. Suur igatsus on peal ning me kõik ootame teda juba tagasi!

Õhtul külastasime veel heade sõprade - Liisu ja Joonase - poja sünnipäeva. Kuna meie sõpruskond on suur ja järjest sünnib lapsi juurde, on neid kokkusaamisi aasta jooksul mõnuga. Päris lahe on oma silmaga näha paljude laste kasvamist ja arengut. Samuti on alati midagi kõrva taha panna teistelt emadelt ja isadelt.

Nüüd kui Kiira on voodisse pandud, kirjutan seda postitust. Enne magama jäämist tahaks veel näppudele anda valu ja kaasa aidata põlvikute valmimisele. Kiirelt tuleb tegutseda, sest sokipaarid ootavad tegemist ja jõulud on ukse ees :) JUST, minu jaoks on jõulud kohe käes!!!!  Aga nagu juba mainisin - olen suuremat sorti ettemõtleja.

Kas kingiideed on juba olemas? :)

 

Varsti kirjutan jälle ja ootan huviga teie kirju!! Teie heasüdamlikkus ja toetavad sõnad on olnud mulle suureks jõuks ja abiks, et rühkida veel rohkem unistuste poole!

 

“I was given lemons and I made lemonade…”

Eelmine
#2 Moekuulutaja
Järgmine
Madly in love

3 vastust

"Emme sorry, ma pole kùlla sulle jõudnud, sest mul on nii palju tegemist".
Nii kirjutas Karis mulle selle nàdala alguses. See on kõige àgedam ja normaalseim asi mida ùks laps võib emale kirjutada. Igavust Karis kùll ei tunne. Ka siis kui on meil Pòlvas kùlas, süüa tegema ja koristama ei pea, on tal pea mõtteid tàis.
Karis on super tàpne organisaator ja kòik kes temalt peo korralduse tellivad, võivad kindlad olla, et Karis panustab 102% endast.
Palju edu töös, rõõmu tegemistes ja aega oma ideid ellu viia. Kalli sulle!
Aira, 28. oktoober 2016
Suured tänud sulle, Maigi! Ootan huviga näha sinu tegemisi! ;) Karis, 24. oktoober 2016
Sinu postitusi on nii tore lugeda. Tundub, et sul on väga kokkuhoidev pere ja absoluutselt kõige ilusam tüdrukutirts. See on minu jaoks täiesti hämmastav, kui tubli, usin ja loov inimene sa oled ja et sa tegeled täpselt sellega, mis on sulle alati südamelähedane olnud. Olen ka ise oma loomingulisemat poolt ülikooli kõrvalt arendama hakanud :) Kui esimene 'prototüüp' valmis saab, siis näitan Sulle, millega oma vaba aega sisustama olen hakanud.

PS! Ka minu jaoks on juba jõulud :) !
Maigi R, 24. oktoober 2016

Lisa kommentaar

Email again: