Juba linnukesed

Varasemalt olen rääkinud, et meie seltskonnas on palju lapsi ja beebisid ja kes teab.. varsti on ehk tulemas juurdegi väikseid põnne. Sellel nädalavahetusel käisime perega kahel sünnipäeval, mõlemad olid ühe aastaste printsesside sünnipäevad. Sünnipäevade kingituseks meisterdasin ja joonistasin kaks pilti. Nende tegemisest siin juttu tulebki.


Minu sooviks oli nende kahe armsa tüdruku esimeseks suureks peoks midagi ise valmistada. Joonistamine on alati minu suur kirg olnud ja kuigi ma pole seda kuskil õppinud, olid kooli ajal minu vihiku ääred alati täis joonistatud lilli, linnukesi ja puulehti. Kes on minu pinginaaber erinevatel perioodidel olnud, võib ilmselt seda kinnitada. Seega lilled, mida piltidel on näha, ongi inspiratsiooni saanud sellest.

Esmalt joonistasin õrnalt harilikuga plaani: millised lilled, kus asetsevad. Nii sai vajadusel ka midagi muuta. Kui plaan oli paigas, siis hakkasin värvima ning hajutama.
Linnukeste motiiv on samuti minu lapsepõlvest. Kui olin väike tüdruk, siis minu ema valmistas ise, kodu sisustamiseks, pilte. Selleks kasutas ta mosaiigi tehnikat. See pole küll mingi uudne metoodika, kuid minu linnukeste idee tuli just sealt.

Selleks puhuks pidin ka Kiira ettevõtmisse haarama ning ühel pärastlõunal hakkasime maalima. Mina tegin puna-sinise ja rohe-kollase pildi. Hajutasin valge värviga, et saaks ka heledamaid toone, kuna minu soov oli saada õrn lõpptulemus. Kui "maalitud" pildid kuivatatud, lõikasin need hästi pisikesteks tükkideks ja just nii, et saaks igat värve tükke. 

Kolmas etapp oli tükikeste kleepimine. Arvasin ise, et siuh-säuh saab kleebitud, kuid eksisin. Ühe linnukese värvide kombineerimine ning tükkide sättimine ja omakorda lõikamine võttis aega 2 tundi.
Minu jaoks oli see väga nauditav ajaviitmine. Just nendel hetkel saangi end tavaliselt välja lülitada ning mõnuga asjasse süveneda. Üldjuhul juhtus selline hetk olema siis, kui neiu oli voodisse pandud ning mees bändiproovi saadetud.Kui linnukesed said valmis, siis hakkasin hajutama pildi tausta. Seda jälle koolipõlve metoodikaga - noaga pliiatsitega "teritamine" ning puru hajutasin näppudega laiali.

Lõpuks kirjutasin kuldse markeriga sünnipäevalise nime ning veidi veel täiendasin kuldse värviga mõningaid kohti.
Loodan, et sünnipäevalistele ja emmedele-issidele pildid meeldisid, sest tõeline lust oli neid teha!

Ja kui on ka Sinul soovi midagi sellist saada, siis võta julgelt ühendust! 


Eelmine
Ku-kuu, ku-kuu
Järgmine
MoKu #1päev

Lisa kommentaar

Email again: