igast küljest uut moodi

Alates 2014-ndast aastast on mul olnud suur privileeg olla assistent Tartu Kaubamajas aset leidvale sügisele moenädalavahetusele - "Moekuulutaja". Seda vahelduva eduga nii sügisel kui kevadel. Assisteerida olen saanud moeinimestele tuttavaid nimesid ning kõik see on andnud mulle kogemustepagasi, mida ma ei vahetaks millegi vastu...“Moekuulutaja” telgitagused on minu jaoks alati väga huvitavad ning silmaringi laiendavad. Mood on alati mulle südamelähedane olnud, kuid see mis konkreetselt iga oktoobri nädalavahetuse jooksul toimub, on olnud kõige ägedam moealane kogemus siiani.

Tavaliselt on minu tööks olnud kõik see, mida stilist parasjagu soovib – vahetan vale suurusega rõivad õigete vastu, aitan nimesilte riidekomplektidele panna, vean stangesid, aitan modellidel lava taga kiirelt riideid vahetada, paelu siduda ning nööpe kinnitada, peale moeshowd kõik õiged komplektid samasse järjekorda panna jne. Kõik see tundub nii easy, kuid show lavatagune elu on hoopis teine :) kes teab, see teab. Ja kui show on läbi on jube mõnus tunne ning stilisti üle hea meel.
Stilistidest rääkides on mul võimalus olnud assisteerida Piret Vapajeva (suured modellid, Kaubamaja) ja Kirsi Altjõe showsid (lapsed, erinevad poed). 

Lasteshowde puhul on veidi rohkem organiseerimist, kuna lapsed tavaliselt ise täpselt ei mäleta, mis neile selga läheb ning peale showd on rohkem tegemist, et saada õiged riided õige puu peale. Suuremad modellid jälgivad peamiselt ise mis, kus ja kuidas. Kuid jällegi suurte puhul on komplekte rohkem ja mis peamine – lava taga vähem ruumi.. :) aga see kõik on väga nauditav, kui meeldib kaunite ja glamuursete rõivaste, jalanõude NING ilusate inimeste keskel aega veeta.

Imetlen Pireti silma, panna kokku komplekte, mis esialgu tunduvad ehk silmale võõrad, kuid toimivad jube hästi. Siin on mõned minu lemmiknäited.

Pildid: Kertin Vasser

Tegemist on varasemate näidetega “Moekuulutajalt”. Selle nädalavahetuse komplektid tulevad mõnes teises postituses – olen ju lava taga, seega lava pilte veel saanud pole. :)


Samuti oskavad lapsed oma mängulisuse ning armsa olekuga tuua lavale hoopis teistmoodi energiat. 

Mulle meeldib, kuidas Kirsi oskab erinevaid brände omavahel sobitada ja lapsed näevad alati välja stiililt nagu täiskasvanud veidikese lapsemeelsusega.

 Seekordsel “kuulutajal” abistan kõiki stiliste, kelle tööd saab näha nii reedel kui laupäeval – Piret Vapajeva, Piret Sootla ning Aljona Eesmaa.

Igakord olen saanud panna kõrva taha uusi ja huvitavaid ideid nii show korraldamise kui ka komplektide sobitamise suhtes. Loomulikult on lausa lust veeta päevad nii lahedate inimestega nagu Piret ja Ingrid. Ingrid on kaubamaja visuaalse poolega tegelev, kunstniku hingega kaubatundja, kes on “Moekuulutajal” Pireti parem käsi.


Reedene päev on läbi, kuid teil on võimalik külastada “Moekuulutajat” ka 15.oktoobril, laupäeval:

12.00 Tartu Kaubamaja moeetendus: Cortefiel, Morgan, Baltman, women’secret, ABC King, SHU. Stilist Piret Sootla
12.30 Juss Haasma ja bänd
13.00 Kaubamaja sügismoeetendus. Stilist Piret Vapajeva
13.30 Juss Haasma ja bänd
14.00 Goldtime esitleb: juveelibrändi Sif Jakobs esmaesitlus. Stilist Piret Vapajeva
14.30 Juss Haasma ja bänd
15.00 Tartu Kaubamaja moeetendus: Denim Dream, Tom Tailor, Tommy Hilfiger, Linette, ABC King, SHU. Stilist Aljona Eesmaa

Pühapäeval on “Moekuulutaja” lastemoepäev, mis on täis laste moeshowsid ning lastele suunatud brändide pop-up poode:

12.00 Kaubamaja Lastemaailma sügismoeetendus. Stilist Kirsi Altjõe
12.30 Esineb Getter Jaani
13.00 Eesti lastemoe ja Goldtime’i lasteehete etendus. Stilist Kirsi Altjõe
13.30 Esineb Getter Jaani
14.00 Noorte moeetendus. Stilist Kirsi Altjõe
14.30 Esineb Getter Jaani
16-18 Lastemoe stilist Kirsi Altjõe annab moenõu ning aitab šopata

Kella 10-19 on Tartu Kaubamaja II ja III korrusel avatud Eesti ja Skandinaavia lastedisaini pop-up poed, kus moehuvilisi ootab imeline valik rõivaid, sisustuselemente jm lastekaupa. Esindatud on sellised disainbrändid nagu:
Mimi Disain, Dadamora, Tjorven Kids, Pengu.In Kids, Villapai, Liss, KlikkKlakk, Hilp, Udu, Lulukids, Kristelle Design, Minu Väike Ingel, Lillimar Art, Balu, Helk, miDeer, Home From North, KidsDecor, Scandikids.


Oeh… tänane päev sai läbi! Kuid homme ja ülehomme on veeeeel…. tulge ja külastage, see on tõesti nii vahva!

 

 

Eelmine
And I like large parties. They’re so intimate…
Järgmine
#2 Moekuulutaja

Lisa kommentaar

Email again: