Ida sai 3

Kui Eveliis (https://estonianwithabackpack.wordpress.com) mulle oktoobri keskpaigas kirjutas, et sooviks minu abi oma kolmeseks saava tütre sünnipäevapeo dekoratsioonidega, olin juba elevil. Kui ta mainis, et ta tahab pidu korraldada õues (sealjuures teadmata, mis ilmaga meil tegu tuleb) olin veel rohkem haaratud.


Eveliis on oma perega elanud mõnda aega Norras, seega oli neil plaan pakkuda külalistele nö norra toitu ja grillvorste. Külla oli plaanis kutsuda Pipi, kes tegeleks nii suurte kui väikestega. Sünnipäev pidi toimuma nende koduõue peal Tuula külas, Sauel. Tema sooviks oli muuta õue peal olev kuur natuke hubasemaks, et külalistel oleks mõnusam jalga puhata.

Minu mõtted hakkasid kohe jooksma metsaandide, maaläheduse ja rustikaalsete dekoratsioonide peale, samas tahtsin jääda võimalikult lapsemeelseks.

Selle peo märksõnadeks said:

KUUSEOKSAD    RAAGUS OKSAD   ÕLEKÕRRED    ÕUNAD     ÕUNAMOOS    KÜÜNLAD    PUUPAKUD     LAMBANAHK   KIBUVITS     PULGAKOMMID    RUUDULINE MUSTER     NATURAALSED BaLu PEOLIPUD JA RIIULID

 Sellise idee "tahvli" valmistan alati enne, kui hakkan pidu korraldama ning kogun mõtteid, mis omavahel harmoneeruksid


Ettevalmistused olid täies hoos juba mitu nädalat. Õmblesin peolipukestele lisaks juurde armsad roosaruudulised number kolmed, samuti õmblesin laualina ning väiksed lapikesed, mida õunamoosi purkide ümber keerasin. Õunamoos ingveriga sai keedetud minu ämma poolt, kes oli lahkelt nõus mulle abiks olema. Nendest said peo tänukingitused, mida iga pere sai koju kaasa võtta.

Ühel õhtul oli plaan värvida lapsepärane plakat sünnipäevalapse nimega. Kohe tuli Kiira uudistama, et mida ma teen ja et tema tahab ka. Kõik sellised tegevused tulebki koos neiuga teha, sest omaette ta mul teha ei lase ja teisalt on nii hea näha, kuidas teda hakkab vaikselt huvitama kõik see, mis huvitab ka mind. Mina olen omakorda oma käsitöö, õmblemise, joonistamise ning meisterdamisoskused eelkõige õppinud oma emalt ning aastaid kõrvalt jälginud kuidas tema asju teeb.

Kui kätte jõudis oktoobri lõpp tuli kõigile üllatuseks maha lumi, mis jäi imekombel maha ega sulanud ära. Seega hirm, et võib-olla sajab 6.novembril vihma, oli asjata. Nüüdseks kartsime, et poleks liiga tuisune ega külm. Ka see oli asjata, sest eilne mõnus päiksepaisteline ilm oma -4 kraadiga ja rohke lumega, oli ideaalne selliseks sünnipäevaks.

Retke Harjumaale võtsin ette koos oma emaga. Martinil ja Kiiral oli parem pühapäev kodus veeta, et nad mõlemad saaksid rahulikult puhata, enne kiiret ja töökat nädalat.

Sõit kujunes päris mõnusaks ja saime üle pika aja teha ema-tütre päeva. Suure pere ning igasuguste muude toimetuste kõrvalt, pole sellist asja juba väga pikka aega jõudnud korraldada.

Mõnusa jutuajamise käigus tuli mul meelde, et olin kõik oma metsast korjatud oksad, käbid ja muud metsaannid koju unustanud. No nagu ikka, midagi ikka pidi maha jääma. Aga õnneks tegu oli metsa „toodetega“, saime teha mõnusa 15-minutilise metsas käigu ja korjata kõik vajaminev. Huhh, sellega vedas! Saime asju rohkem kui mul varasemalt varutud oli, seega ma usun, et nii oli ette määratud.

Teine suurem takistus oli Ussipesa talu üles leidmine. Kuid natuke sõitmist ja peale paari kõnet, olime juba õigel teel. Vurasime mööda lumist teed ja lõpuks avanes selline vaade…   like a dream!

Kohale jõudes hakkas kiire töö, kuna olime veidi hiljaks jäänud ning külalised olid varsti saabumas. Koos emaga laabus kõik nii kenasti ja ladusalt, et lausa lust oli „tööd“ teha. Ma ei saa nimetada seda tööks, sest see kõik on niivõrd mõnus ajaviitmine. Riiulid seina, peolipud üles, lauadele kaunistused ning pidu võis alata!!!


Eveliisile, tema tütrele ja külalistele oli hubane nurgake väga meeldinud! Soe kallistus peotellijalt oli parim tänu!

Just sellist mõnusat ja sooja tunnet, soovin ka Sinule pakkuda! :)

 

Eelmine
Bastu & Luki
Järgmine
1 ja 2 ja 3 ja 4...

Lisa kommentaar

Email again: