1 x 8 = Photoshoot

Ehk minu esimene photoshoot minu valitud riietega. Okei, võib-olla mitte päris esimene, kuna pubekana on neid photoshoote tehtud küll ja veel. Ja oii millise stilistikaga :) Kuid nüüd lubagem täpsustada - minu esimene ametlik shoot.
Koolilapsed tahavad või mitte, aga varsti algab jälle uus kooliaasta. Võin kindel olla, et mõtted on juba uue päeviku ja pinali soetamisel ning eriti muidugi uute kooliriiete ostude peal.
Niisiis pildistasime südasuvel Tartu Kaubamaja koolikataloogi riideid, seda selleks et kataloog oleks laual mõned nädalad enne kooliaasta algust. Nagu ka moeshowga - pole see ühe päeva töö.
Ühel juuli õhtupoolikul seadsin sammud Tartu Kaubamajja ja  valisin pildistamiseks riided - pidulikud, sportlikud ja
casual-stiilis. Valikus oli vaid sügis hooaja kaup, kuid kuna LAH! (lisaallahindlus) veel käis, siis oli üpris raske valida uusi asju kui kevad-suvised asjad olid veel müügis. Kuid arvan, et selle sügisese hõngu leidsin ma üles. Minu sügistes illusioonides on lisaks veel suured kampsunid, laiad sallid ning lahedad kummikuid, kuid varsti-varsti on ka selline kaup poelettidel.
Riided valisin Tartu Kaubamaja laste osakonnast, Sportlandis ning NONA'st. Viimane asub kaubamaja kolmandal korrusel ja millegi pärast ma polnud sinna varem sattunud. Arvasin, et seal on rohkem beebi asju ja riideid. Kuna minu Kiira on sellest beebieast välja kasvanud, siis pole isegi mõelnud, et ma talle sealt midagi leida võiksin. Eksisin. SEE ON NII TORE POOD! Ja mis veel toredam - seal on müügis ohtralt eesti disaini. Need materjalid ja mustrid ja innovaatilisus... oeh! :) Sinna soovitan kindlasti minna, kui oma lapsele midagi erilist otsite!
Järgmisel päeval läksin uuesti mõningaid asju valima, kuna öösel tulevad alati kõige paremad ideed!
Ning siis oli käes pildistamise päev. See toimus Aparaaditehase hoones asuvas fotostuudios. Kõige pealt oli suur riiete hunnik vaja toimetada kaubamajast aparaaditehasesse. Sellega aitasid mind Piret Kull (kes ka kutsus mind stilistikat tegema) ning Martin :) ! Lõpuks kui suured kotid ja kastid said kohale transporditud, tulid kohale ka mu emps ja Maris. Emps aitas tüdrukututele-modellidele teha patsid ning Maris aitas mind riiete selga aitamise ja kõige muu jooksvate asjadega. Ilma temata oleks mul asi veidi üle pea läinud. Kuna see oli mu esimene ametlik fotoshoot, siis ei osanud mõne asjaga arvestada. Nüüd olen targem, kogenum ja tean kuidas järgmine kord paremini asju planeerida! Olin valmis selleks, et pildistamine toimub 12h, kuid juba 5-6 tunniga saime pildid purki. Nii lahe kogemus oli!
Lastega töötada on hoopis teine kui täiskasvanutega, sest nendelt saab vahetut emotsiooni ning rõõmu. Nad ütlevad julgelt mis neile meeldib ja mis neile kindlasti ei meeldi, sellisel juhul tuleb olla nutikas ja leida lahendusi, et laps valitud riided selga ikka paneks. Tuleb kuulata nende lasteaia lugusid ning elada kaasa ja kuulata nende juttu, et neil oleks energiat naeratada ka piltidel. Tuleb tantsida fotograafi selja taga ja teha sarvi, et just see rõõm pildile jääks. Ühesõnaga tuleb teha palju asju       korraga, kuid see käib asjaga kaasas.


Igatahes nüüdsest peaksid Tartu Kaubamaja klientidel olema postkastis see sama koolikataloog. Visake pilk peale ja kooli asju soetamaaaa! :)

Eelmine
Siin see on

Lisa kommentaar

Email again: