1 ja 2 ja 3 ja 4...

parampapaaa.. ja 1 ja 2.... umbes sellised nägid ja näevad välja minu tantsutrennide laused. Kes teab see teab :) Kuna ma laulda ei oska, siis tuleb midagi numbrite ja häälikute vahepealset tüdrukutele kaasa ümiseda, et kõik saaksid aru, mis kohaga tantsus tegu on. Keegi pole kunagi kurtnud, seega kuidagi on need neiud minust aru saanud. Kirjutangi lähemalt, kuidas ma tantsuga seotud olen ning kuidas ikka ja jälle ma Serviti tantsutüdrukute trennidesse tagasi poen.

Tantsimisega olen tegelenud esimesest klassist alates. Enne kooli tantsisin peegli ees saate “Seitse vaprat” järgi. :) Koolis avastasin, et mind see tõsiselt huvitab ja läksin tantsuringi. Põhikooli jõudes ühinesin Maret Aruoja showtantsugrupiga ning sealt tuli ka minu põhiline tantsupõhi. Esinemas käisime väga palju ja sain sellega seoses kuhjaga kogemusi. Üheksandas klassis ühinesin Serviti tantsutüdrukute grupiga ning kümnendas võtsin veel lisaks rahvatantsu. Kõike seda tegin kuni gümnaasiumi lõpuni. Tartusse kolides ma esialgu trenni ei läinudki. Aasta hiljem ühinesin Tartu Pere Leiva tantsutüdrukutega, kus ma kahjuks sain tantsida vaid pool aastat. Nimelt olen 12ndast eluaastast alates võidelnud psoriaasilise artriidiga, kuna siis läks haigus hullemaks, pidin tantsimise vähemalt pooleks aastaks pooleli jätma. Selle haiguse tõttu olen saanud terve elu vähem tantsida ja trenni teha, palju vähem kui oleksin soovinud. See on suuremalt jaolt olnud takistuseks tantsulisel arenemisel, kuid juba alguses leppisin sellega ja tegin nii palju trenni kui sain.


Serviti tantsutüdrukute treeneriks sain ka läbi juhuse ning hakkasin Tartusse kolides korra nädalas Põlvas, trenne andmas käima. Ja sealt see lumepall veeres. Seda sain teha põhikohana lausa kuus aastat. 


Suureks küsimuseks jäi treeneri ametikoht siis, kui jäin rasedaks. Kuid ka siis mõtlesime tüdrukutega midagi välja ja nad olid suuresti toeks ning mina käisin ikka trenne andmas nii palju kui sain. Uuesti naasin nende juurde siis kui Kiira oli alles kahekuune.

Kõhukesega tantsimas :)

Ametlikult lõpetasin siis kui tundsin, et minu aeg ja ideed on ammendunud ning tüdrukud kui ka pealtvaatajad tahavad tunda ja näha midagi hoopis muud. Õnneks oli uue treeneri ametiga nõus Teele, kes oli ka varasemalt ise tantsutüdruk. Tema tõi gruppi hoopis uut hingamist, trikke ja ideid, mis olid värskendavaks kõigile. Hooaja viimase esinemise koostamisel olin talle abiks ning meie koostöö sujus suurepäraselt. Sellest hooajast on treeneriks Mirell, kes on olnud samuti varasemalt tantsutüdruk ja on edasi ka, kuid nüüd juba juhi rollis. Hea on näha just nende tüdrukute arenemist, kes alguses olid natuke häbelikud ja nüüd siis juhivad gruppi. See teeb minu südame soojaks, et olen ehk kellegi tantsulisioskusi natuke suunanud.

Peale ametlikku lõppu olen kahe aasta vältel olnud külalistreeneriks ning aidanud erinevate kavade koostamisel. No kohe ei saa teisiti! :) Kõik need ligi 40 tüdrukut, kellega ma olen selle aja jooksul koos tantsinud, on andnud mulle enesekindlust, eneseteostamise võimalust ning muidugi ka rõõmu.


Minu viimane ametlik esinemine koos tüdrukutega

Eelmine nädal õpetasin neile sellise tantsu..


See nädal oli pilt selline…

 

Natuke parandamist, särtsu ja julgust ning järgmine nädal veel parem!! :) Nii need trennid välja näevad.

Serviti tantsutüdrukute grupi juures meeldibki mulle see, et on võimalik erinevaid stiile proovida, saab tüdrukutelt mõnusat energiat ning samas saab tantsu keskel olla.

Kuna ma tahan käia Põlvas pere juures nagunii, siis on see hea võimalus mitut asja ühendada.

 

Suured tänud kõikidele kunagistele ja praegustele tantsutüdrukutele, teistele treeneritele, oma perele ja muusika, soengu ja meigi tegijatele. Kõik on andnud oma panuse grupi arenemisele! Ja loodan, et see arenemine veel kestab!


.... Ja nüüd tantsuliselt nädalavahetusse! :)  

 


Eelmine
Ida sai 3
Järgmine
Kiira issi

Lisa kommentaar

Email again: